POPŮVKY IV
VÝSTAVBA SAMOSTARNĚ STOJÍCÍ VILKY
V BLÍZKOSTI MLÝNSKÉHO RYBNÍKA


Základní popis projektu

Vyvrcholením předchozích projektů v této lokalitě - řadová výstavba Popůvky-II. etapa, a III. etapa je výstavba samostatně stojící vilky na velmi příjemném pozemku v těsné blízkosti Mlýnského rybníka. Pozemek je svým charakterem natolik unikátní, že jsme se rozhodli na něj umístit, na rozdíl od předchozí řadové výstavby, samostatně stojící dům většího půdorysu. Zároveň však bylo naší snahou, aby přes svoji jistou velkorysost vnitřního prostoru a umístění na vyjímečném pozemku, nevybočoval příliš z konceptu již dokončené výstavby a navazoval na ni svým charakterem a výrazovými prostředky. Jak se nám naše snaha zdařila, můžete posoudit na vizualizacích plánovaného stavu, fotografiích hrubé stavby, nebo přímo na místě samém. Vila bude připravena pro klienta k převzetí zcela dokončená, s výjimkou volitelných prvků vnitřní výbavy (obklady, dlažby, plovoucí podlahy, dveře a zařizovací předměty zdravotechnických instalací) a řešení venkovních ploch.

Stranka_Vystavba16_Nahled

Lokalita

Projekt je umístěn v lokalitě „Pod Šípem“ v nové lokalitě rodinných domů a viladomů v obci Popůvky u Brna v sousedství Mlýnského rybníka a v těsné blízkosti zalesněné oblasti přímo navazující na Přírodní park Podkomorské lesy s Rýšovou studánkou, Helenčinou myslivnou a dalšími romanticky známými místy Pohádky máje. Pozemek je koncovým pozemkem nejklidnější části lokality Pod Šípem přímo navazující na pozemky Mlýnského rybníka. Ulice, na jejíž části stojí již dokončená výstavba není a nebude ani v budoucnosti průjezdnou. Celá lokalita je vzdálená cca 15 minut jízdy ze středu města Brna. Výborná dopravní obslužnost je zajištěna integrovaným dopravním systémem.

Stranka_Vystavba12_Nahled

Technický popis

Projekt navazuje na již dokončenou obytnou skupinu řadových rodinných domů, která zajišťuje kontinuitu a pocit sounáležitosti s lokalitou, ale zároveň se vymezuje prostorem a tvoří exkluzivitu koncového pozemku, přímo navazujícího na prostor Mlýnského rybníka. Výměra pozemku je 1019 m2

Rodinný dům je koncipován jako přízemní s obytným podkrovím. Celkový půdorys domu je ve tvaru L, vymezující obytné atrium s navazující zahradou.

Základní půdorys domu je zastřešen sedlovou střechou s hřebenem rovnoběžným s obslužnou komunikací. Ve směru do zahrady je sedlová střecha domu opatřena trojúhelníkovými vikýři zajišťujícími přímé osvětlení 2. nadzemního podlaží. Stejnou funkci mají vikýře v uliční fasádě. V zahradním traktu domu je v přízemní situován obývací pokoj s obytnou kuchyní přímo navazující na zahradní část a v patře dva dětské pokoje. Obytná část domu navazuje na sociální část, technické zázemí s domácími pracemi (pračka, sušička, hrubé mytí), pracovnu, šatnu a dvě komory. Jedna komora sousedí s kuchyní a jedna je umístěna v podschodišťovém prostoru. V 1. nadzemním podlaží je ještě umístěna garáž přístupná vjezdovými vraty z ulice, dveřmi do zahrady a dveřmi z vnitřního prostoru domu. Ve druhém podlaží jsou kromě již zmíněných dvou dětských pokojů ještě další sociální část a dva pokoje, umístěné v uliční části, sloužící jako ložnice rodičů a hostinský pokoj.

Rodinný dům je postaven z tradičních kvalitních materiálů. Nosné zdivo tvoří pálené cihelné bloky Porotherm tl. 44 cm, stropy a schodiště betonová monolitická stropní konstrukce. Střecha je opatřena keramickou pálenou krytinou s úpravou engoba.

Velký důraz je kladen na úspornost objektu ve smyslu prostupu tepla použitými konstrukcemi. Jsou použity tyto prvky: Obvodové zdivo cihelné bloky tl. 440 mm v kombinaci se zateplením celého objektu termopláštěm tl. 100 mm. Zateplení podkroví minerální vatou Orsil tloušťky 200 mm. Pro výplně otvorů je použit tříkomorový profil se zasklením k = 1,1. Velmi důležitá je rovněž orientace domu ke světovým stranám. Zahrada a obytná část domu, na nějž navazuje intimní atrium je orientována na jih, což přispívá k příznivé bilanci tepelných zisků a ztrát a pomáhá, zejména v přechodovém období, snižovat nároky objektu na vytápění. Velmi příjemným prvkem je rovněž systémový komín Schiedel pro krb, nebo krbová kamna v obývacím pokoji, jež se může, kromě vytvoření příjemné atmosféry, rovněž podílet na úsporách na vytápění objektu.

Stranka_Vystavba17_Nahled

Popis a velikost místností

Užitná plocha daného objektu je 275,3 m2. Zastavěná plocha činí 165,4 m2.Přízemní část rodinného domu vč. garáže má užitnou plochu o velikosti 135,8 m2, podkrovní část 134,4 m2.

V přízemí objektu vstoupíme přes zádveří do vstupní haly (16,1 m2) s přilehlým dvouramenným schodištěm vedoucím do obytného podkroví. Ze vstupní haly je přístup do pracovny ( 9,6 m2), šatny (3,5m2), pracovní koupelny ( 10,7 m2). Pod schodištěm vzniká prostor na malou komoru oddělenou dveřmi. Dále se zde nachází komora a sociální zařízení u obytné části. Z haly je možnost přímého vstupu do přilehlé garáže ( 26,0 m2).

Na halu navazuje obytná plocha (39,7m2) s otevřeným kuchyňským prostorem (16,1 m2) a jídelním koutem. Obývací část je propojena s venkovním prostorem terasy prosklenými dveřmi.

V obytném podkroví se nacházejí ložnice rodičů (27,1 m2), dva dětské pokoje (21,5 m2 a 19,1 m2) a hostinský, nebo další dětský pokoj (21,5 m2). Střed dispozice podkroví tvoří koupelna s nikou pro instalaci plynového kotle a ohřevu TUV (11,3 m2) a samostatné WC.

Stranka_Vystavba18_Nahled

Klidovou venkovní část atria tvoří terasa, zastíněná pergolou, jež může být opatřena dlažbou, na kterou je možné vstoupit z jídelny domu.

Stranka_Vystavba19_Nahled

Půdorys 1.NP

Legenda místností:
Číslo Účel místnosti Plocha / m2
101 Zádveří 5,50 m2
102 Vstupní hala 16,10 m2
103 Šatna 3,50 m2
104 Koupelna 4,10 m2
105 Kuchyně, jídelna 16,10 m2
106 Obývací pokoj 39,70 m2
107 Pracovna 9,60 m2
108 Domácí práce 10,70 m2
109 Garáž 26,00 m2
110 Komora 2,40 m2
111 Sklad 2,10 m2
Celková plocha   135,80 m2
Stranka_Vystavba20_Nahled

Půdorys 2.NP

Legenda místností:
ČísloÚčel místnosti   Plocha / m2
201 Chodba 27,40 m2
202 Koupelna 11,30 m2
203 WC 2,50 m2
204 Ložnice 26,40 m2
205 Pokoj A 22,00 m2
206 Pokoj B 20,60 m2
207 Pokoj C 20,60 m2
208 Šatna 3,60 m2
Celková plocha   134,40 m2
Stranka_Vystavba21_Nahled

 

Obsah ceny stavby RD

1.Zhotovení hlavních řadů inženýrských sítí:

2.Hrubá stavba RD
Zhotovení hrubé stavby RD obsahuje:

 • zemní práce
 • základy
 • ležatá kanalizace dešťová a splašková
 • zhotovení podkladního betonu v 1.NP
 • izolace proti zemní vlhkosti pode zdmi 2 x asfaltový pás
 • nosné zdivo a příčky 1.NP zdivo Porotherm
 • železobetonový strop nad 1.NP
 • nosné zdivo a příčky 2.NP zdivo Porotherm
 • zhotovení krovu
 • dodávka a montáž difůzní folie pod krytinu
 • dodávka a montáž střešní krytiny, Tondach krytina pálená engoba
 • dodávka a montáž klempířských výrobků (bez svislých svodů) TiZn
 • dvorní střešní vikýř, uliční střešní vikýř
 • vnitřní schodiště
 • pochůzí půda

3. Dokončení RD

 • vnitřní rozvody elektroinstalací
 • vnitřní rozvody ZTI bez zařizovacích předmětů
 • ústřední topení včetně kotle a radiátorů
 • okna a dveře venkovní plastová venkovní dezén zlatý dub
 • vnitřní štukové omítky
 • betonové podlahové mazaniny
 • zateplení střechy
 • sádrokartonové konstrukce podkroví
 • vnitřní a venkovní parapety
 • venkovní fasáda
 • malby a nátěry

Cena neobsahuje výrobky, které si mohou klienti zvolit dle vlastního přání a výběru:

 • obklady a dlažby
 • vnitřní dveře a zárubně
 • plovoucí podlahy
 • zařizovací předměty koupelen
 • zahradní a terénní úpravy

Tyto práce zajistíme dle přání klientů. Je možná i dodávka specializovaným dodavatelem přímo pro zákazníka.

 

 

Statutární zástupce: zmocněn pro jednání
 
Ing. Aleš Pospíšil jednatel společnosti tel. 603 428 258
Tel. pevná linka: 543 251 531
Fax.: 543 251 304
E-mail: pospisil@dolp.cz
 
Ing. Ivana Floriánová technická příprava zakázek tel. 543251531
E-mail: florianova@dolp.cz
 Situace na staveništi

Popůvky vila I Popůvky vila II Popůvky vila III Popůvky vila IV
© 1993 - 2023  DOLP stavební společnost s.r.o.dolp@dolp.czwww.dolp.czJste 1243870 návštěvník.
www.tygrik.cz